hchaberajansi- Habercilikte Yeni Bir Soluk
HV
23 NİSAN Salı 07:08

Yavaş: “Nerede bir problem varsa biz oradayız”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Başkan adayı Mansur Yavaş 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışlarında halkla buluşmaya devam ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2024 21:55   Güncelleme : 16-03-2024 23:55
Yavaş: “Nerede bir problem varsa biz oradayız”

Yavaş, Çankaya Sokullu Mehmet Paşa Caddesi’ndeki Sokullu SKM açılışını CHP’nin Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner ile birlikte gerçekleştirdi.

Beş yıl önce mitinglerde ifade ettiği ‘Sevgili Ankaralılar bana oy vermeyenleri pişman edeceğim. Keşke biz de verseydik dedirteceğim öyle pişman edeceğim diyordum’ sözlerini hatırlatan Yavaş, “Görüyoruz ki geçen seçim oy vermeyen insanlar 5 yıl boyunca yaptığımız çalışmaları görünce ‘Keşke biz de buna ortak olsaydık’ dediler, dedirttik. Farklı bir belediye başkanı, insan odaklı, insanın sağlığı, insanın rahat etmesi için bir belediyecilik anlayışını ortaya koyduk” ifadelerini kullandı.

 

“Nerede bir problem varsa biz oradayız” diyen Yavaş, ‘Hükümet arkamızda olursa daha iyi çalışıyoruz’ diyerek propaganda yapanlara ilişkin şunları söyledi:

“Ankara'da o iflas etti. 3-4 gün önce Altındağ Belediyesi işçileri alacaklarını alamadığı için greve gitti. Madem arkanızda hükümet var, niye hani destek olmadı size? Kocaman bir palavradır. Kanunla belirlenmiş bütün ödeneklerimiz gelmek zorundadır. Burada belediye başkanına iş düşüyor. Proje yapıyorum diye parayı pul ederseniz, işe yaramayan projelere para yatırırsanız işçinin maaşını da ödeyemeyecek duruma gelirsiniz. O belediye başkanını aldılar oradan Mamak'a gönderdiler bir de Mamak’ı batırsınlar diye.”

 

Ankara’da 34 bin emekliye düzenli bir şekilde destekte bulunduklarını bildiren Yavaş, “Biz kentimizde yaşayan hiç kimsenin aç kalmasına, soğuktan donmasına, gıdasız kalmasına izin vermeyiz. Çocukların okulundan olmasına, yatağa aç girmesine asla izin vermeyiz. İşte belediyecilik budur. Ve yıllar sonra Ankara gerçek sosyal belediyecilikle tanışmıştır. Başınızı eğecek hiçbir işin içinde olmadık. Yine olmayacağız, yine olmayacağız. Gittiğim yerlerde söylememizi istiyor. Çalmadık. Çaldırmayacağız. Yemedik, yedirmeyeceğiz” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin