hc haber ajansi
HV
24 MAYIS Salı 03:02

Gençlerimize sahip çıkın

Haluk Akbay
Haluk Akbay
Giriş Tarihi : 30-01-2021 15:10

CHP Adapazarı Belediye Meclis üyesi Haluk Akbay;  Sakarya ticaret ve sanayi odası sayın başkanı meclis üyeleri ve Sakarya’nın diğer iş insanı dernek başkan ve yöneticileri, hayırsever iş adamlarının dikkatlerine sunuyorum.

Sakarya’nın topraklarında faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk 1000 firmanın içinde bulunan 36 firma yöneticileri gayretleri ile yaptıkları 4 milyar 459 milyar dolar ihracatı ile Türkiye’nin % 3 nü sağlayan ve İlimizin de 7 inci ihracat sağlayan yönetici ve çalışanlarına bir Adapazar’lı olarak teşekkür ederiz.

Biliyoruz ki Dünya’yı ve Türkiye’yi kasıp kavuran Covid-19 salgını ile insanlık olarak Maske Mesafe Temizlik ile mücadele etmeye devam ediyoruz. Bunun sonucu Başta sağlığımız ekonomimiz eğitimimiz etkilendi.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür bağımsız şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatıp; ya da esaret ve sefalete terk eder. (Mustafa Kemal Atatürk.)

Eğitim, ekmek ve sudan sonra, halkın en zorunlu ihtiyacıdır. Bu nedenle uzaktan eğitimini yoksulluk nedeni le TABLETİ ve TV si olmayan bu fırsattan istifade edemeyen gençlerimize hayırsever iş adamlarımızın bağışları ile sahip çıkmamız gerekir diye düşünüyorum. Gençler bizim gelecek teminatımızdır. Bu ulvi görevi SATSO nın organize edeceği çalışmalar ile HAYIRSEVER İŞ İNSANLARIMIZ KATKILARI İLE oluşacak kaynaklar ile 16 ilçemizdeki bu yoksulluğu yaşayan gençlerimize sahip çıkılmasını öneriyorum.

HAYDİ SAKARYA BAŞARMALIYIZ.!  TÜRKİYE’ YE ÖRNEK OLMALIYIZ.

 

YORUMLAR