hc haber ajansi
HV
24 MAYIS Salı 03:57

Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gece saatlerinde gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş, tutuklandı.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-01-2022 20:58   Güncelleme : 22-01-2022 21:02
Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

Gazeteci Sedef Kabaş, canlı yayında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik 'Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur' ifadelerini kullandı. Bu ifadelerin ardından AKP'lilerin hedef gösterdiği Kabaş hakında soruşturma başlatılmış ve gözaltına alınmıştı.

TUTUKLANDI

Savcılığın ifadesinin alınması yönünde verilen talimat üzerine emniyete götürülen Kabaş'ın buradaki işlemleri tamamlanınca tutuklanma talebiyle  nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Kabaş, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı.

''GÜL'ÜN YARGIYA TALİMATIYLA YAPILMIŞTIR''

Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutuklanması sonrası Tele1 Genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ Çağlayan Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu.

Yanardağ açıklamasında, "Bu yargılama Abdülhamit Gül'ün yargıya verdiği bir talimatın gölgesinde yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

CHP'DEN İLK TEPKİ

Kabaş'ın tutuklanmasına CHP'den ilk tepki Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'dan geldi. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başarır, ''Gazeteci Sedef Kabaş trollerin hedef göstermesi sonucu saraydan gelen “talimat” ile tutuklandı! İstiyorlar ki herkes sussun, istiyorlar ki herkes sarayı alkışlasın! Ne yaparsanız yapın! Gazeteciler susmayacak! Bu karanlığı hep birlikte yeneceğiz! ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN DANIŞMANI: ÇEKİRGE BİR SIÇRAR...

Tutuklanma haberi sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu'ysa sosyal medyadan "Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde ele geçer. Atasözü" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

AdminAdmin

hchaberajansı

YORUMLAR